Professor Mahirə Hüseynova Özbəkistan Respublikasının Asiya Beynəlxalq Universitetinin Fəxri professoru seçilib
Azərbaycan Dövlət Pedaqoji Universitetinin (ADPU) Beynəlxalq əlaqələr üzrə prorektoru prof. Mahirə Hüseynova Özbəkistan Respublikasının Asiya Beynəlxalq Universitetinin Fəxri professoru adına layiq görülüb. Fəxri professor diplomu Mahirə xanım Hüseynovaya Asiya Beynəlxalq Universitetinin rektoru Suxrob Dekhkanov tərəfindən təqdim olunub.
Səfər çərçivəsində, həmçinin Azərbaycan Dövlət Pedaqoji Universiteti ilə Özbəkistan Respublikasının Asiya Beynəlxalq Universiteti arasında ikitərəfli əlaqələrin genişləndirilməsini nəzərdə tutan əməkdaşlığa dair anlaşma Memorandumu imzalanıb.
Qeyd edək ki, professor Mahirə Hüseynova və Müasir Azərbaycan dili kafedrasının müdiri prof. Könül Səmədova 22-23 may tarixlərində Asiya Beynəlxalq Universitetində keçirilən beynəlxalq konfransda geniş məruzə ilə çıxış ediblər.

Проректору по международным отношениям Азербайджанского государственного педагогического университета Махире Гусейновой было присвоено звание почетного профессора Азиатского международного университета Республики Узбекистан. Диплом почетного профессора был вручен г-же Махире Гусейновой ректором Азиатского международного университета Сухробом Дехкановым.
В рамках визита также был подписан Меморандум о взаимопонимании по сотрудничеству между Азербайджанским государственным педагогическим университетом и Азиатским международным университетом Республики Узбекистан, предусматривающий расширение двусторонних отношений.
Следует отметить, что профессор Махира Гусейнова и заведующая кафедрой современного азербайджанского языка, профессор Конул Самадова, представили подробные доклады на международной конференции, состоявшейся в Азиатском международном университете 22-23 мая.