Professor Mahirə Hüseynova Özbəkistan Respublikasının Asiya Beynəlxalq Universitetinin Fəxri professoru seçilib
Azərbaycan Dövlət Pedaqoji Universitetinin (ADPU) Beynəlxalq əlaqələr üzrə prorektoru prof. Mahirə Hüseynova Özbəkistan Respublikasının Asiya Beynəlxalq Universitetinin Fəxri professoru adına layiq görülüb. Fəxri professor diplomu Mahirə xanım Hüseynovaya Asiya Beynəlxalq Universitetinin rektoru Suxrob Dekhkanov tərəfindən təqdim olunub.
Səfər çərçivəsində, həmçinin Azərbaycan Dövlət Pedaqoji Universiteti ilə Özbəkistan Respublikasının Asiya Beynəlxalq Universiteti arasında ikitərəfli əlaqələrin genişləndirilməsini nəzərdə tutan əməkdaşlığa dair anlaşma Memorandumu imzalanıb.
Qeyd edək ki, professor Mahirə Hüseynova və Müasir Azərbaycan dili kafedrasının müdiri prof. Könül Səmədova 22-23 may tarixlərində Asiya Beynəlxalq Universitetində keçirilən beynəlxalq konfransda geniş məruzə ilə çıxış ediblər.

Professor Mahira Huseynova was elected Honorary Professor of the Asian International University of the Republic of Uzbekistan
705893620_1499816038597755_5912311315645971191_n.jpg
Professor Mahira Huseynova, Vice-Rector for International Relations of the Azerbaijan State Pedagogical University, was awarded the title of Honorary Professor of the Asian International University of the Republic of Uzbekistan. The honorary professor diploma was presented to Ms. Mahira Huseynova by the rector of the Asian International University, Sukhrob Dekhkanov.
As part of the visit, a Memorandum of Understanding on cooperation was also signed between the Azerbaijan State Pedagogical University and the Asian International University of the Republic of Uzbekistan, which envisages the expansion of bilateral relations.
It should be noted that Professor Mahira Huseynova and the Head of the Department of Modern Azerbaijani Language, Prof. Konul Samadova, delivered extensive reports at the international conference held at the Asian International University on May 22-23.