Professor Mahirə Hüseynova Fəxri Fərmanla təltif olunub
Azərbaycan Dövlət Pedaqoji Universitetinin (ADPU) Beynəlxalq əlaqələr üzrə prorektoru, professor, Azərbaycan Yazıçılar Birliyinin üzvü Mahirə Nağı qızı Hüseynova Azərbaycan Respublikası Müharibə, Əmək və Silahlı Qüvvələr Veteranları Təşkilatı tərəfindən Fəxri Fərmanla təltif edilib.
Təltif Mahirə Hüseynovanın Azərbaycan Respublikasının ictimai həyatında və pedaqoji sahədə uzunmüddətli səmərəli elmi fəaliyyətinə, eləcə də gənclər arasında vətənpərvərlik tərbiyəsi işinin təşkili və həyata keçirilməsində Veteranlar Təşkilatı ilə məhsuldar əməkdaşlığına görə verilib.
Professor Mahirə Hüseynovanı bu təltif münasibətilə səmimi-qəlbdən təbrik edir, ona yeni yaradıcılıq uğurları arzu edirik!

PHOTO-2026-05-31-11-02-15 (1).jpg
Vice-Rector for International Relations of Azerbaijan State Pedagogical University, Professor, member of the Azerbaijan Writers' Union Mahira Naghi gizi Huseynova was awarded with Honorary Order by the Organization of Veterans of War, Labor and Armed Forces of the Republic of Azerbaijan.
The award was given for Mahira Huseynova's long-term fruitful scientific activity in the public life and pedagogical field of the Republic of Azerbaijan, as well as for her fruitful cooperation with the Organization of Veterans in organizing and implementing patriotic education among young people.
We sincerely congratulate Professor Mahira Huseynova on this award and wish her new creative successes!