Professor Mahirə Hüseynova Fəxri Fərmanla təltif olunub
Azərbaycan Dövlət Pedaqoji Universitetinin (ADPU) Beynəlxalq əlaqələr üzrə prorektoru, professor, Azərbaycan Yazıçılar Birliyinin üzvü Mahirə Nağı qızı Hüseynova Azərbaycan Respublikası Müharibə, Əmək və Silahlı Qüvvələr Veteranları Təşkilatı tərəfindən Fəxri Fərmanla təltif edilib.
Təltif Mahirə Hüseynovanın Azərbaycan Respublikasının ictimai həyatında və pedaqoji sahədə uzunmüddətli səmərəli elmi fəaliyyətinə, eləcə də gənclər arasında vətənpərvərlik tərbiyəsi işinin təşkili və həyata keçirilməsində Veteranlar Təşkilatı ilə məhsuldar əməkdaşlığına görə verilib.
Professor Mahirə Hüseynovanı bu təltif münasibətilə səmimi-qəlbdən təbrik edir, ona yeni yaradıcılıq uğurları arzu edirik!

Проректор по международным отношениям Азербайджанского государственного педагогического университета, профессор, член Союза писателей Азербайджана Махира Наги гизи Гусейнова была награждена Почетным орденом Организации ветеранов войны, труда и вооруженных сил Азербайджанской Республики.
Награда присуждена за многолетнюю плодотворную научную деятельность Махиры Гусейновой в общественной и педагогической сферах Азербайджанской Республики, а также за плодотворное сотрудничество с Организацией ветеранов в организации и проведении патриотического воспитания среди молодежи.
Искренне поздравляем профессора Махиру Гусейнову с этой наградой и желаем ей новых творческих успехов!